top of page
Vyhledat

MAKEDONIE, JIH ALBÁNIE | z Čech do Albánie - 14 dní poznání a úžasné dovolené

Aktualizováno: 12. 8. 2020

Toužíte po exotické dovolené? Nemusíte cestovat za oceán. Vydejte se do Albánie a Makedonie. Úžasné balkánské destinace Vám nabídnou opravdu mnoho. Hory, moře, památky, kulturu, odpočinek i poznání.


Makedonie, Jih Albánie - skvosty balkánu

Albánie zajisté uspokojí touhy každého cestovatele. V Albánii najdete vše, co k aktivní dovolené nebo cestování patří. Divoké neobydlené hory, historická města a městečka, ale především kilometry panenských pláží s křišťálově čistou vodou.I když už je Albánie nějakou dobu cestovatelsky objevena, turistický ruch ve velkém, tak jak ho známe z evropských středomořských destinací tady teprve vzniká. Nedobrá pověst z minulosti spoustu turistů a cestovatelů odradila. Ti, kteří se nenechali zastrašit a do Albánie se přeci jen vydali, zamilovali se jednou navždy. Stovky km panenských pláží, neprobádané hory, historická města a památky na seznamu UNESCO, koupání v řekách a jezerech. Když k tomu přidáte výbornou balkánskou kuchyni s čerstvým sýrem nebo mořskými plody, nemůžete se v Albánii cítit o nic hůře než v jiných destinacích Středozemního moře. A jako bonus srdeční Albánci, kteří jsou vždy ochotni turistům a návštěvníkům nabídnout pomocnou ruku. Nevýhodou v Albánii je snad jen jazyková bariéra, i když s mladými lidmi se anglicky domluvíte a řízení auta v místní dopravě. Na místní pravidla si musíte chvíli zvykat.Do Albánie lze dojet po vlastní ose. 2.000 km jedním směrem lze poměrně snadno překonat za 24 hodin. Navíc, pokud si uděláte jednu či více zastávek například v úžasné Makedonii i cesta se Vám může stát cílem.Pokud neradi jezdíte dálky autem, můžete využít jeden z leteckých spojů do Tirany.


V Tiraně si můžete půjčit auto nebo si s cestovní kanceláří domluvit soukromou dopravu. Ceny za půjčení i dopravu nejsou vysoké. A pak už jen na vás, kam se vydáte. Albánie Vám nabídne památky, historická města a městečka, hory nebo úžasné pobřeží. Úplně nejlepší je však mix od všeho.


Pokud neradi plánujete sami, nebo nemáte na velké plánování čas, můžete si nechat Vaši cestu profesionálně naplánovat dle Vašich požadavků. Také lze využít již připravené, propracované a námi ozkoušené itineráře tras po Albánii, které Vás zavedou na ta nejlepší místa za opravdovými zážitky. Za malý poplatek si můžete nechat pomoci s vyřízením letenky, zajištěním hotelu či vyřízení zapůjčení auta. Více podrobností o Albánii, zajímavosti, tipy, rady a fotogalerii si zobrazíte zde.


Již sestavené itineráře cest do Albánii najdete pod tímto odkazem.VIDEO Z NAŠÍ CESTY DO ALBÁNIE 2019 - CK TAMTAM.cz


FOTOGALERIE ALBÁNIE